Startup Shaker
14-15 maja 2022

Znajdź swój zespół i stwórz startup w 2 dni
pod okiem doświadczonych mentorów
Widzimy się w Urzędzie Dzielnicy Ursynów!

ZBUDUJ STARTUP W 2 DNI

Stwórz startup w 2 dni!

Podczas Startup Shakera stworzone zostaną kilkuosobowe, multidyscyplinarne zespoły, które pod okiem mentorów dopracują swój pomysł na biznes. Wydarzenie odbędzie się w dniach 14-15 maja 2022 r.

Na zakończenie Startup Shakera wszystkie zespoły zaprezentują się przed jury, które wybierze 10 najlepszych projektów, które zakwalifikują się do następnego etapu programu Startup Art. – warsztatów doradczo – rozwojowych i konsultacji z trenerami Startup Academy.

Zgłoś się już dziś, weź udział w Startup Shakerze, dostań się na warsztaty oraz zgarnij nagrodę – wyjazd na zagraniczną konferencję South Summit w Madrycie.

Wydarzenie Startup Shaker odbędzie się w Urzędzie Dzielnicy UrsynówAleja Komisji Edukacji Narodowej 61 (przy stacji Metro Imielin). 

Zgłoś się!

CHCESZ WZIĄĆ UDZIAŁ W STARTUP SHAKERZE?

WYBIERZ SWOJĄ ŚCIEŻKĘ I UZUPEŁNIJ FORMULARZ!

Studiujesz kierunek artystyczny na którejś z warszawskich uczelni?
A może studia już za Tobą?  Drzemie w Tobie artystyczna dusza? Masz świetne pomysły, ale nie wiesz do końca jak wcielić je w życie? Marzysz o własnym biznesie, ale potrzebujesz narzędzi i ludzi do współpracy? Opisz swój pomysł i zgłoś go do Startup Shakera. Pomożemy Ci znaleźć zespół, który razem z Tobą najpierw przetestuje Twój pomysł, a w następnych etapach Startup Art. stworzy funkcjonalny model biznesowy.

Zgłoś pomysł i dowiedz się, czy ma szansę odnieść sukces.

Jesteś studentem ekonomii, marketingu, kierunku społecznego, technicznego lub menadżerskiego? A może studia już za Tobą, ale w pracy zajmujesz się marketingiem, sprzedażą, projektowaniem graficznym, programowaniem, pracą IT lub user experience? Nie masz pomysłu na biznes, ale za to drzemią w Tobie pokłady energii i motywacji do działania? A może chcesz dowiedzieć się jak zbudować własny biznes, ale niekoniecznie chcesz pracować na własnym pomyśle?

Kliknij “Dołącz do zespołu!” zgłoś chęć udziału w projekcie.

Nie wiesz czy Startup Shaker jest dla Ciebie?

Sektor Kreatywny def. zaproponowana przez brytyjski Department for Culture, Media and Sport (DCMS):

  • Podsektor sztuk i rzemiosł – Sztuki performatywne, przemysł muzyczny, przemysł, rynek sztuki i antyków, rzemiosło artystyczne
  • Podsektor produkcji kreatywnej – Przemysł wydawniczy, przemysł radiowo telewizyjny, przemysł filmowy i wideo, przemysł gier komputerowych i wideo, przemysł mody
  • Podsektor usług kreatywnych – Przemysł reklamy, projektowanie architektoniczne i urbanistyczne, usługi software’owe i komputerowe, wzornictwo (design)
Zgłoś się!

Mentorzy

Podczas pracy nad startupami uczestnicy będą wspierani przez doświadczonych przedsiębiorców i ekspertów z różnych dziedzin biznesu.

Michał Misztal

CEO Startup Academy

Prezes Startup Academy, trener biznesu, wykładowca Uczelni Łazarskiego, koordynator i twórca licznych programów nauczania przedsiębiorczości. W ciągu 12 lat pracy nad rozwojem przedsiębiorczości w Polsce opiekował się ponad 600 startupami spośród różnych branż pełniąc następnie rolę Dyrektora Regionalnego AIP. Pod jego opieką znajdowały się wszystkie 11 inkubatorów województwa mazowieckiego. Następnie objął zarządzanie sprzedażą warszawskich Business Linków – akceleratorów biznesu i przestrzeni coworkingowych. Jest autorem biznesowych programów edukacyjnych dla początkujących biznesmenów dla których przeprowadził kilkaset godzin doradztwa. Był konsultantem przy kilkudziesięciu procesach inwestycyjnych, z których wiele zakończyło się powodzeniem. Z sukcesem pozyskał wiele dotacji na rozwój firm, których kwoty przekroczyły 20 mln zł. Świetnie czuje się w roli trenera lub prelegenta – prowadził dziesiątki szkoleń i występował na wielu konferencjach biznesowych i startupowych, wspierając rozwój największej w Europie organizacji startupowej.

Kacper Różyński

VP Operations and Strategy w funduszu inwestycyjnym Pointer.Capital

Jak sam o sobie mówi, jest on jedynym w swoim rodzaju business concierge, który swoją codzienną pracą pomaga firmom wzmagać się z codziennymi wyzwaniami jakimi stawia przed nimi świat.

Zaczynał swoją przygodę biznesową z Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości, gdzie od praktykanta przeszedł drogę do samego Dyrektora AIP SGGW i Uczelni Łazarskiego, gdzie tworzył jeden z najlepiej funkcjonujących Inkubatorów w kraju. W między czasie tworzył programy szkoleniowe dla studentów i młodzieży. Był wielokrotnie zapraszany jako ekspert do przeprowadzenia zajęć z zakresu przedsiębiorczości, sprzedaży, marketingu czy sztuki prezentacji na uczelniach takich jak SGH, SGGW, Uczelnia Łazarskiego, UKSW, AWF i wielu innych dostarczając praktyczną wiedzę do ponad 3000 aktywnych uczestników jego wykładów.

Następnie objął rolę Growth Manager w Business Link Zebra Tower. To właśnie kontakt z przedsiębiorcami ukierunkował go na to, co chce robić w życiu, a dokładnie pomagać przedsiębiorcom i młodym ludziom marzącym o własnym biznesie. Założyciel kilku firm zajmujących się miedzy innymi usługami marketingowymi dla sektora bankowego współpracując między innymi z mBankiem, Pekao S. A. i BZ WBK, rekrutacją czy headhuntingiem dla startup’ów oraz korporacji, znalezieniem biura czy wybrania dopasowanej formy prowadzenia biznesu.

Dzięki bogatemu doświadczeniu zawodowemu posiada wiedzę i doświadczenie w następujących obszarach tematycznych: sztuka debatowania i argumentacji, pobudzanie kreatywności, sztuka negocjacji, samodzielność i krytyczne myślenie, nowe technologie, treningi motywacyjne, kształtowanie kompetencji przedsiębiorcy, nauka profesjonalnej prezentacji biznesowej, tworzenie projektów i praca zespołowa. Dzięki temu z powodzeniem prowadzi i szkoli w trakcie warsztatów dla młodzieży w różnych stronach Polski. Realizował takie programy warsztatowe, jak Startup Shaker Junior oraz Business Class.

Andrzej Sągin

Przedstawiciel sektora kreatywnego

Miłośnik i praktyk reklamy. Na co dzień pracuje ze studentami i słuchaczami w Warszawskiej Szkole Reklamy. Najbardziej ceni sobie pracę kreatywną i niestandardowe podejście do problemów.

Wśród współpracujących z nim firm znajdują się Perspektywy, CN Kopernik, Tramwaje Warszawskie, Multikino czy Radio Kolor. Chętnie odwiedza licea i technika zarażając kolejne pokolenia przyszłych adeptów reklamy pasją tworzenia.

W ramach wydarzeń organizowanych przez Startup Academy przeprowadził dziesiątki szkoleń i konsultacji z początkującymi startupami w temacie projektowania kampanii reklamowych i sprzedażowych. Poza tym zajmuje się contentem wideo, wystąpieniami publicznymi i kolekcjonowaniem płyt winylowych.

Filip Budny

CEO & Founder MAGLY

Jego największą pasją jest szukanie niekonwencjonalnych, kreatywnych rozwiązań problemów z którymi każdy z nas spotyka się każdego dnia. Swoją przygodę z biznesem rozpoczął już w wieku 16 lat tworząc pierwszy sklep online polkasupply.com dostarczający polską żywność na terenie Kalifornii w USA. Ukończył z wyróżnieniem Nanotechnologię na Politechnice Warszawskiej. Teraz tworzy MAGLY, pierwszą na świecie grę całkowicie w rzeczywistości, łączącą ulubiony świat gier dzieci i aktywności ruchowej. Technologia Magly służąca do kreowania doświadczeń w czasie rzeczywistym precyzyjnie odczytuje ruch dziecka i sprawia, że obiekty wokół niego ożywają niczym magia - a to wszystko bez korzystania z urządzeń mobilnych czy okularów. Projekt MAGLY od samego początku spotyka się z ogromnym zainteresowaniem klientów i ekspertów. W czerwcu ubiegłego roku MAGLY wygrało ogólnopolski konkurs Herosi na Starcie, a w styczniu zakończyło proces inkubacji wygrywając w konkursie na najlepszy pitch branży IT/ICT podczas DEMODAY 4 w ramach platformy startowej Unicorn Hub.

Prywatnie często bywa na turniejach golfowych i pływa na wakeboardzie. Człowiek który zawsze konsekwentnie dąży do założonego celu, zachowując przy tym największą jakość i precyzję.

Karolina Piotrowska

Senior Project Manager oraz Członkini zarządu Startup Academy

...

Paweł Przybyszewski

CPO Startup Academy

Jest pierwszym polskim brokerem technologii oraz popularyzatorem polskiej nauki. W Startup Academy jako CPO jest odpowiedzialny za wprowadzanie nowych produktów na rynek. W FibriTech jako CPO odpowiadał za opracowanie nowych produktów w oparciu o wypracowane w FibriTech ekologiczne technologie.

W Business Technology Progress jako ekspert ds. transferu technologii specjalizuje się w kompleksowej analizie technologii, ocenia projekty innowacyjne/ technologiczne pod kątem potencjału komercjalizacji i atrakcyjności inwestycyjnej, pośredniczy w pozyskiwaniu technologii współpracując bezpośrednio z wynalazcami i inwestorami.

Aktywny w polskim i międzynarodowym środowisku R&D, doświadczony mentor i doradca z zakresu transferu technologii, ochrony i przenoszeniu praw własności intelektualnej, aplikacji biznesowej nowych produktów na rynek i możliwości ich finansowania.

Cezary Borowski

IT Project Manager Startup Academy, założyciel EZ PAGE

Od 10 lat pomaga start-upom oraz małym i średnim przedsiębiorstwom (działającym w szczególności w branży IT/ICT) w kwestiach szeroko rozumianego skalowania biznesu (również na rynkach zagranicznych). Będąc certyfikowanym project managerem (z praktyką w stosowaniu zwinnych metodyk AGILE), podpowiada również jak podejść do realizacji poszczególnych przedsięwzięć zawierających w sobie pierwiastek IT.

Założyciel ``butikowego`` studia EZ PAGE, projektującego i wdrażającego intuicyjne oraz praktyczne rozwiązania webowe. Miłośnik innowacyjnego e-commerce - nie tylko od strony technologicznej, ale również logistycznej i zarządczej. Jeden z nadzorowanych przez EZ PAGE sklepów internetowych, w pełni zautomatyzowany do obsługi przez jedną osobę i nie wymagający praktycznie żadnej przestrzeni magazynowej, wygenerował w 2021 roku przychód w wysokości miliona złotych.

W Startup Academy odpowiedzialny głównie za dostarczenie dedykowanej platformy typu learning management system. Nadzoruje również niewielki projekt internacjonalizacyjny.

Kaja Kulas

Acceleration Manager Startup Academy

Obecnie Accelaration Manager w Startup Academy. Absolwentka studiów kierunku Zarządzanie Przedsiębiorstwem w Wyższej Szkole Bankowej. Od 2018 związana z Poznańskim Parkiem Naukowo – Technologicznym. Jako ekspertka Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych UE prowadziła liczne konsultacje i szkolenia w zakresie pozyskiwania grantów Unijnych na rozwój innowacji MŚP i startupów.

Realizatorka projektów finansowanych z programu ramowego Horyzont 2020 – Scale-up Champions i UrBIOFuture, w których pomagała europejskim startupom w skalowaniu swojego biznesu na arenie międzynarodowej

Agnieszka Cichocka

Acceleration Manager Huge Thing

Pasjonatka sztuki i technologii. Absolwentka Historii Sztuki i Europeistyki, obecnie pracuje jako Acceleration Manager w akceleratorze Huge Thing, gdzie zajmuje się m.in programem pre-akceleracji tworzonym w partnerstwie z Google for Startups czy Ukrainian Support Fund ufundowanym przez Google. Wcześniej Dyrektorka District Hall Warsaw będącego częścią Kampusu Innowacji oraz Menedżerka ds. Strategii i Rozwoju I Działu Rozwoju Startupów w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Starter. Współtwórczyni programu akceleracji technologicznej Techseed.me oraz pierwszej w Polsce przestrzeni colivingowej dla cyfrowych nomadów i nomadek. Związana z branżą kreatywną - przez wiele lat organizowała międzynarodowe projekty z zakresu edukacji, sztuki i szeroko rozumianej kultury, m.in Art for Democratic (R)evolution czy Baltic House Lab. W wolnym czasie pisze artykuły o sztuce i technologii dla DailyArt Magazine, śledzi najnowsze trendy o sztuce i angażuje się w projekty wspierające kobiety w świecie technologii i nie tylko. I dużo podróżuje.

Przemek Krawczyk

Przedsiębiorca, założyciel startupów GeoLearning oraz Mente

Nauczyciel przedsiębiorczości związany z Inkubatorem Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzący audycji 'Przekuć w Sukces' w Radiu Kampus oraz 'Przelew' w newonce.radio. Entuzjasta jazdy na nartach oraz piłki nożnej.

Katarzyna Klimek

Mentorka ds. komercjalizacji innowacji, współzałożycielka startupu KlubAktywnych.pl

Ekspertka zarządzania projektami z ponad 15-letnią praktyką zawodową. Posiada duże doświadczenie w zarządzaniu projektami współfinansowanymi ze środków publicznych oraz projektami komercyjnymi. Od 2009 roku aktywnie uczestniczy w polskim ekosystemie startupowym, pracowała dla funduszu seed VC oraz na rzecz akceleratorów. Mentorka ds. komercjalizacji innowacji. Na co dzień wspiera innowacyjne projekty dla zaawansowanych technologicznie MŚP. Założyła i sprzedała startup w branży kosmetycznej (2016-2020). Obecnie jest współzałożycielką startupu KlubAktywnych.pl z obszaru Age-Tech.

Patryk Pijanowski

CEO Nebucode

Pokazuje, że nie można być za młodym na innowacyjne myślenie.

W wieku 14 lat samodzielnie skonstruował drukarkę 3D, zajął się programowaniem (teraz zna 15 różnych języków) oraz zaczął brać udział w konkursach mentoringowych i biznesowych. W 2017 r. zapoczątkował biznesowo-technologiczne wydarzenie dla młodzieży Youth Future Conference 2017, które uzyskało wsparcie MNiSW, Beesfund i Mastercard. Z pomysłem aplikacji dla psychologów i pacjentów Therapycave wygrał w konkursie Kopalnia Startupów finansowanie na 100 tysięcy złotych.

Obecnie prowadzi firmę Nebucode i zatrudnia 25 osób. W swoich działaniach widzi sens nie tylko biznesowy, ale i społeczny - teraz skupia się na tworzeniu narzędzia „nocode”, które pozwoli budować aplikacje z modułów, bez konieczności programowania. Dzięki takiemu rozwiązaniu małe i średnie biznesy będą rozwiązywać problemy, z którymi dotąd nie mogły sobie poradzić, bo obawiały się kosztów.

Marcin Tyrol

Założyciel Zmiana na Sens

Aktor, trener współpracy w oparciu o empatię, coach, założyciel Zmiana na Sens

Ukończył PWST w Krakowie w 2002 r. Jako etatowy aktor spędził 10 lat w teatrach m.in. Polskim we Wrocławiu i Dramatycznym w Warszawie. Współpracował kilkukrotnie z Krystianem Lupą i Pawłem Miśkiewiczem i polskimi reżyserami awangardowymi. Zagrał główną rolę w Benku Roberta Glińskiego, za którą otrzymał nominację do Złotej Kaczki za najlepszą rolę sezonu 2009/2010. Ma na koncie ponad 50 ról w produkcjach filmowych i telewizyjnych.

W 2012 poszukując dla siebie nowej pasji stworzył dla Fundacji ARTE swój pierwszy program rozwojowy Odkrywca. Ukończył warszawską Szkołę Trenerów Biznesu TROP i Master Class Neurocoachingu. Ostatecznie porzucił karierę aktorską żeby zająć się zawodowo coachingiem i trenerstwem. Przez 8 lat związał się z Green Ways int. gdzie wspierał rozwój liderów i zespołów awansując na pozycję dyrektora. Prowadził szkolenia z komunikacji i kreatywnego samozarządzania.

Od 2019 rozwija własną markę Zmiana na Sens. Wspiera wypalonych zawodowo, osoby przechodzące przebranżowienie, pomaga osiągać zrównoważoną wydajność. Wierzy, że żyjemy w czasach możliwości i aktywowanie własnego potencjału zapewnia poczucie głębokiego sensu i spełnienie.

Aktualnie zafascynowany aktywnością Scrum Mastera i metodami zwinnymi.

“Nie możesz wszystkiego, ale to co możesz wystarczy, jeżeli to zrealizujesz.” - Marcin Tyrol

Karol Dubrawski

Specjalista PR, zarządzania zmianą oraz wyzwalania potencjału ludzkiego

Fundamenty swojego rozwoju zbudował w ramach intensywnej działalności w strukturach uczelnianych i przy organizacji wydarzeń. Wzmocnił je ukończonymi studiami na PW oraz UW, a także programami wymiany na IE w Madrycie i NEIU w Chicago.

Dalsze ścieżki powiodły go między innymi przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów oraz zlecenia związane z zarządzaniem marką, komunikacją, a także... fotografią i tańcem.

Obecnie odpowiada za PR globalnej firmy z branży energetycznej, a także zapewnia wsparcie w zakresie negocjacji, prezentacji, zarządzania zespołem i zmianą, treningu kreatywności oraz coachingu (m.in. poznanie siebie, dokonywanie wyborów, osiąganie celów).``

Zespoły
20
Mentorzy
10
Uczestnicy
50

Co się będzie działo w czasie Startup Shaker?

Agenda

1

Prezentacja pomysłów

CO TAK WŁAŚCIWIE MAMY ZROBIĆ?

Nasi eksperci opowiedzą Wam dokładnie o zadaniu, które stoi przed Wami. Dowiecie się, o co tak naprawdę chodzi w startupach i jakie są najpopularniejsze sposoby na zarabianie we własnym biznesie. Poznacie podstawowe narzędzia, z których możecie skorzystać, podczas realizacji każdego z etapów wyzwania.

2

Budowanie zespołów

LET’S GET IT STARTED…

Znajdziecie i poznacie swój zespół, z którym będziecie współpracować przez cały weekend (jeśli nie zgłosiliście się już całym zespołem).

Następnie dowiedzcie się wszystkich szczegółów dotyczących pomysłu, do którego się zgłosiliście. Zrobicie pierwszą burzę mózgów i zaczniecie pracować nad pierwszym etapem zadania, które stoi przed Wami.

3

Wsparcie mentorów

PRACA, PRACA, PRACA

Znacie się, wiecie, co macie robić – teraz czas zakasać rękawy i wziąć się do roboty! Pomagać Wam, doradzać i odpowiadać na Wasze pytania będzie specjalna grupa mentorów.

Waszą pracę będą przerywać krótkie prelekcje merytoryczne, na których dowiecie się m.in. jak wykorzystać narzędzia, takie jak Business Model Canvas oraz jak zaprojektować propozycję wartości, za którą klient będzie chciał zapłacić.

Po południu Wasze dotychczasowe efekty pracy “skontrolują” mentorzy, których rady i wskazówki mogą znacząco wpłynąć na dalszy rozwój Waszych projektów.

4

Praca w zespołach

PRACY CIĄG DALSZY

W niedzielę nie tylko dokończycie prace z poprzedniego dnia, ale także wysłuchacie ostatniej prelekcji merytorycznej. Trener Startup Academy zwróci Wam uwagę na to, co powinno się znaleźć podczas prezentacji końcowej, którą zaprezentujecie na zakończenie projektu przed jury.

Popołudnie to czas na ostatnie szlify i poprawki przed wielkim finałem.

5

Finał przed jury

GODZINA “0”

Ciężko pracowaliście cały weekend nad przygotowaniem pomysłu i prezentacji – teraz przyjdzie czas na zaprezentowanie tych efektów przed jury złożonym z ekspertów. Do następnego etapu programu Startup Art., czyli do serii warsztatów biznesowych i konsultacji, zakwalifikowane zostanie 10 najlepszych zespołów!

Zobacz, jak wyglądały poprzednie edycje Startup Art.

2021

2020

2019