Startup Shaker

Znajdź swój zespół i stwórz startup w 48h pod okiem doświadczonych mentorów

Stwórz startup w 48 godzin

Podczas Startup Shakera stworzono kilkuosobowe, multidyscyplinarne zespoły, które pod okiem mentorów dopracowywały pomysł na biznes.

Najlepsze zespoły zostały zakwalifikowane do następnego etapu projektu Startup Art. – warsztatów.

Zwycięzca DemoDay – Zielony Box wygrał podwójne zaproszenie na jedną z największych branżowych konferencji w Europie – South Summit w Madrycie!

Rekrutacja

Aby wziąć udział w Startup Shakerze wystarczyło uzupełnić jeden z formularzy

Ścieżka dla osób z kreatywnymi pomysłami:

Studiujesz kierunek artystyczny na którejś z warszawskich uczelni? A może studia już za Tobą?  Masz świetne pomysły,
ale nie wiesz do końca jak wcielić je w życie? Marzysz o własnym biznesie, ale potrzebujesz narzędzi i ludzi do współpracy?
Opisz swój pomysł i zgłoś go do Startup Shakera. 
Pomożemy Ci znaleźć zespół, który razem z Tobą najpierw przetestuje Twój pomysł, a w następnych etapach Startup Art. stworzy funkcjonalny model biznesowy.

Ścieżka dla osób, które chcą
dołączyć do zespołów:

Jesteś studentem informatyki, marketingu, kierunku społecznego
lub menadżerskiego? A może studia już za Tobą, ale w pracy
zajmujesz się marketingiem, sprzedażą, projektowaniem graficznym, programowaniem, pracą IT lub user experience?

Galeria

Relacja ze Startup Shakera #2018!

Prezentacja pomysłów

Agenda

Uczestnicy Startup Shakera wzięli udział w trzydniowych warsztatach

1

Prezentacja pomysłów

2

Budowanie zespołów

3

Wsparcie mentorów

4

Praca w zespołach

5

Finał przed jury

6 kwietnia, GODZ. 17.00-22.00
CO TAK WŁAŚCIWIE MAMY ZROBIĆ?

Nasi eksperci opowiedzą Wam dokładnie o zadaniu, które stoi przed Wami. Poznacie podstawowe narzędzia, z których możecie skorzystać, podczas realizacji każdego z etapów wyzwania. Zwrócą Wam uwagę na to, co powinno się znaleźć podczas prezentacji końcowej, którą zaprezentujecie na zakończenie projektu przed jury złożonym z inwestorów.

LET’S GET IT STARTED…

Poznajcie swój zespół, z którym będziecie współpracować przez cały weekend. Dowiedzcie się wszystkich szczegółów dotyczących pomysłu, do którego się zgłosiliście. Zróbcie pierwszą burzę mózgu i zacznijcie pracować nad pierwszym etapem zadania, które stoi przed Wami.

7 kwietnia, GODZ. 8.00-22.00
PRACA, PRACA, PRACA

Znacie się, wiecie, co macie robić – teraz czas zakasać rękawy i wziąć się do roboty! Pomagać Wam, doradzać i odpowiadać na Wasze pytania będzie specjalna grupa mentorów.

8 kwietnia, GODZ. 8.00-20.00
LET’S GET IT STARTED…

To czas na ostatnie szlify i poprawki przed wielkim finałem.

GODZINA “0”

Ciężko pracowaliście cały weekend nad przygotowaniem pomysłu i prezentacji – teraz przyjdzie czas na zaprezentowanie tych efektów przed jury złożonym z ekspertów. Niech wygra najlepszy!

Mentorzy

Podczas pracy nad startupami uczestnicy byli wspierani przez doświadczonych przedsiębiorców i ekspertów z różnych dziedzin biznesu.

Tomasz Jabłoński

co-founder Startup Academy i tutlo

Co-founder Startup Academy i tutlo, pasjonat startupów i nieszablonowych rozwiązań. Od 9 lat wspiera początkujących przedsiębiorców. Zbudował największy inkubator przedsiębiorczości w Polsce z którego wsparcia skorzystało ponad 1000 startupów. Współtwórca Startup Academy – najbardziej intensywnego programu dla osób rozpoczynających przygodę z własnym biznesem, organizator programów akceleracji dla startupów. Na co dzień pracuje ze startupami prowadząc przedsiębiorców od pomysłu do pierwszego finansowania. Założyciel kilku startupów, w tym aplikacji tutlo do nauki języków z native speakerami.

Damian Strzelczyk

Co-founder w Startup Academy i tutlo

Pasjonat startupów z wieloletnim doświadczeniem w obszarze przedsiębiorczości. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej. Pomysłodawca i założyciel wielu projektów biznesowych. W latach 2011-2014 roku związany z fundacją Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, gdzie między innymi pełnił funkcję dyrektora AIP przy Politechnice Warszawskiej. Przez lata pracy ze startupami konsultował setki modeli biznesowych i wspierał swoim doświadczeniem wielu początkujących przedsiębiorców. W początkowej fazie rozwoju wspierał on również zespół mybaze.com, który po 9 miesiącach inkubacji pozyskał pierwszą rundę finansowania. Współzałożyciel Instytutu Kreowania Przedsiębiorczości, który realizuje Startup Academy – najbardziej intensywny program dla osób rozpoczynających przygodę z własnym biznesem.

Tomasz Styk

Współzałożyciel Sundose

Przedsiębiorca związany z branżą zdrowotną.

Głównym obszarem jego zainteresowań są projekty na styku zdrowia i technologii.

Swoją przygodę ze startupami zaczął jeszcze na studiach medycznych. Posiada bogate doświadczenie w zakresie tworzenia modeli biznesowch, product developmentu i przekładania tego na działanie w praktyce. Zwolennik bootstrapingu i generowania wartości przy ponoszeniu minimalnych kosztów.

Współtworzy takie projekty jak:

Nutricus - klinika dietetyczna, Physiostat - SAAS dla fizjoterapeutów w sporcie, Sundose - personalizowany suplement diety oparty o analizę danych.

Prywatnie: pozytywnie nastawiony do życia pasjonat żeglarstwa.

Martyna Zastawna

CEO WoshWosh

Pomysłodawczyni, założycielka i właścicielka pierwszego na świecie start up'u zajmującego się odnowa, naprawą, czyszczeniem i personalizacją obuwia - WoshWosh. Z wykształcenia dziennikarka i politolog. Jedna z 50 najbardziej kreatywnych osób w polskim biznesie, według magazynu Brief. Zwyciężczyni Pitch Contest podczas Google Start Up Day oraz finalistka Pitch Competition podczas międzynarodowej konferencji Wolves Summit.

Marcin Kuchno

Senior Communication Consultant w Remarkable Ones, współautor bloga PR bez krawatów

PR-owiec zajmujący się na co dzień wsparciem startupów i firm z obszaru nowych technologii. Do komunikacji trafił z premedytacji i od początku wiedział, że to jest to co chce robić. Interesuje się przede wszystkim influence marketingiem i dobrze skrojonym contentem, a do tego walczy o nowoczesny PR i ustawowy zakaz follow upów. Pracował dla takich marek jak Microsoft, National Geographic, Discovery Channel, Brainly, Bobby Burger czy TomTom Telematics. Po godzinach tworzy jeden z najpopularniejszych w Polsce blogów o tematyce Public Relations - PR bez krawatów. Prywatnie wielki fan piw kraftowych, dobrego wina, Kresów Wschodnich, opery, kina i gier strategicznych.

Jakub Bąkała

Facebook Performance Expert

Analityk i strateg w zakresie mediów digital ze specjalnością w obszarze Social Media. Szerokie doświadczenie zdobył współpracując z takimi agencjami jak Socializer, Lubię to, Isobar, Carat, Vizeum, iProspect oraz Mediacom. Prowadził projekty dla największych marek ze wszystkich branż, zarządzając zespołem analityków. Uczestnik konferencji Google Meet Experts oraz Facebook Performance Experts. Wygłosił prelekcje podczas Social Media Convent 2015 oraz podczas II edycji konferencji Video w Sieci magazynu Brief. Obecnie współpracuje ze startupami i rozwija własną ofertę zintegrowanej promocji sklepów internetowych.

dr Marek Laszuk

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Wieloletni partner w spółce LeoMay Consulting. Prowadził treningi projektujące i rozwojowe m.in. dla PKO BP i Euro Banku. Przez 7 lat wdrażał w PWPW S.A. intraprzedsiebiorczość. Program objął 80% pracowników firmy (uczestnictwo było dobrowolne) oraz generował ponad 100 inicjatyw rocznie. Badaniu tego zjawiska w Polsce była też poświęcona jego dysertacja doktorska.

Jego zainteresowania naukowe obejmują problematykę kreowania przedsiębiorczości. Od ponad 15 lat związany jest z tym tematem. W SGH prowadzi Inkubator przedsiębiorczości, na którym dzięki praktycznemu zastosowaniu takich metod jak: Start-Creativity-Up.pl , Customer Development, Lean Start-up i Design Thinking, jego studenci poprzez rzeczywisty kontakt z rynkiem testują swoje pomysły biznesowe.

Arkadiusz Stachowicz

Koordynator ds. marketingu i PR beneficjentów w Twój Startup

Certyfikowany coach, koordynator marketingu i PR startupów w Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości Twój Startup, pod której skrzydłami rozwija się ok 2,5 tysiąca projektów. Na co dzień doradza właścicielom startupów, przekazując wiedzę jak promować swoje projekty i przejść od pomysłu do jego testowania i realizacji. W inkubatorze Twój Startup prowadzi konsultacje indywidualne oraz autorskie programy szkoleniowe. Pomysłodawca i założyciel dwóch projektów biznesowych. Swoje doświadczenie zdobywał w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, jako product manager w firmie handlowej, a następnie jako przedsiębiorca.

Jakub Łączkowski

CEO Pozamiatane.pl

Seryjny Przedsiębiorca - obecnie CEO Pozamiatne.pl - platformy internetowej, która łączy klientów ze sprawdzonymi i zaufanymi sprzątaczami. Współzałożyciel takich firm jak Kerris Group, Locave czy Faktorama. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej.

Podczas Startup Shakera będzie doradzał powstającym startupom w zakresie budowania produktu i modelu biznesowego.

Piotr Greiner

Współzałożyciel Pictureworks

Piotr Greiner – architekt, grafik 3d. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Współwłaściciel studia Pictureworks i współtwórca aplikacji „Wykreślona Warszawa”, która wśród produkcji VR spotkała się jak dotąd z największym zainteresowaniem medialnym oraz zdobyła główną nagrodę na festiwalu „Filmteractive – Content of the future” w październiku 2017 r. w Szkole Filmowej w Łodzi. Oprócz projektowania środowisk VR zajmuje się również tworzeniem wizualizacji i animacji 3d, a jego pasja do wirtualnej rzeczywistości wzięła się stąd, że nieustannie poszukuje kreatywnego zastosowania nowych technologii w architekturze, wierząc że warto łączyć z nimi sztukę projektowania. Jedno z jego największych marzeń to spacer po przedwojennej Warszawie i póki co jest na dobrej drodze, żeby je zrealizować.

Stanisław Eysmont

Expert Startup Design Thinking

O ponad 10 lat zawodowo związany z projektowaniem produktów cyfrowych i usług. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował z takimi firmami jak mBank, Castorama, PMI, Prudential, GOG.com czy CD Projekt. Współpracował i szkolił ponad 40 startupów z całej Polski, pomagając im w lepszym zrozumieniu potrzeb klienta czy wczesnym weryfikowaniu pomysłów.

Specjalizuje się w projektowaniu na potrzeby eCommerce i rynku produktów detalicznych. Jeden z największych w Polsce zwolenników Design Thinking i Service Design. Trener kreatywny i metodyk zwinnych.

Od 2015 związany z firmą Deloitte, gdzie jako starszy konsultant projektuje nowoczesne produkty i doradza największym firmą w Polsce.

Uczestnik i prelegent wielu europejskich konferencji. Od wielu lat z sukcesem rozwija Warszawska scenę User Experience.

Prywatnie zapalony podróżnik i biegacz. Uwielbia książki i gotowanie.
Jego zainteresowania naukowe obejmują problematykę kreowania przedsiębiorczości. Od ponad 15 lat związany jest z tym tematem. W SGH prowadzi Inkubator przedsiębiorczości, na którym dzięki praktycznemu zastosowaniu takich metod jak: Start-Creativity-Up.pl , Customer Development, Lean Start-up i Design Thinking, jego studenci poprzez rzeczywisty kontakt z rynkiem testują swoje pomysły biznesowe.

Sylwia Żółkiewska

Projektantka, edukatorka, entuzjastka nowych technologii

Projektantka, edukatorka, entuzjastka nowych technologii. Propaguje wiedzę na temat kreatywnego zastosowania aplikacji mobilnych w sztuce, kulturze, edukacji i biznesie. Autorka publikacji pt.“APPetyt na APPlikacje” (Fundacja Orange 2016), współautorka raportu “Kultura, Biznes, Aplikacje. Historie sukcesu polskich twórców aplikacji i gier mobilnych” (Fundacja Culture Shock 2017) oraz książki “Biznes w świecie mobile. Jak zaprojektować, wykonać i wypromować aplikację mobilną” (Poltext 2018, http://bit.ly/POLTEXT-biznes-w-swiecie-mobile). Kuratorka FAM - Forum Aplikacji i Gier Mobilnych (www.fam.cultureshock.pl), prowadzi fanpage Aplikacje w kulturze i edukacji (https://web.facebook.com/aplikacjewkulturze/).
Więcej: www.zolkiewska.pl

Aga Osytek

Przedsiębiorczyni społeczna, ambasadorka społeczności Głuchych, tłumaczka języka migowego, ekspertka komunikacji, pedagog-terapeutka, trenerka biznesu

W latach 2013-2016 z sukcesem budowała markę Migam. Teraz tworzy Deaf Respect - Agencję badawczo-marketingową i Akademię Rozwoju Głuchych.
Doradczyni biznesu w zakresach: zarządzania misją społeczną, rozwijania wpływu społecznego, komunikacji, budowania marki i kultury organizacyjnej.
Mentorka w międzynarodowym konkursie dla startupów społecznych Chivas Venture - w 2016 była jego pierwszą polską finalistką. Mentorka w programach: Founders Insitute, PwC Startup Collider, Cross EUWBA. Aktywna członkini Kairos Society Polish Chapter.

Podczas Startup Shakera będzie doradzał powstającym startupom w zakresie budowania produktu i modelu biznesowego.

Cezary Woszczyk

Founder i CEO Sharpeo

Founder i CEO firmy technologicznej Sharpeo. Entuzjasta zarządzania strategicznego, startupów i innowacyjnych rozwiązań chmurowych. Jako konsultant biznesowy pomagał przedsiębiorstwom w rozwoju i pozyskiwaniu finansowania. Koordynował projekty wdrożeniowe w największych organizacjach w Polsce. Absolwent Politechniki Warszawskiej wydziału Mechatroniki. Wykładowca akademicki na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w obszarach technologii informatycznych w zarządzania oraz systemów zarządzania klientami.

Agata Żak

Project manager, mentor programu szkoleniowo-mentoringowego TopMinds

Przez lata wspierała małe i średnie przedsiębiorstwa, startupy we współpracy międzynarodowej, realizowała projekty B+R, współpracuje z różnymi podmiotami i instytucjami otoczenia biznesu, zajmuje się doradztwem w zakresie własności intelektualnej, modeli biznesowych, komercjalizacji.

Fanka rozwoju, motywacji, pracy grupowej, generowania pomysłów. Uczy narzędzi Design Thinking, Lean, Business Model Canvas w tworzeniu nowych projektów. Absolwentka programu TOP 500 Innovators, odbyła staż na Stanford University, gdzie poznała Mocno przekonana, że współpracując można osiągnąć znacznie więcej niż solo i czerpać większą satysfakcję.

Jakub Fijewski

Broker technologiczny w Alfabeat

Broker technologiczny w akceleratorze i funduszu kapitałowym Alfabeat. Od 2011 roku związany z rynkiem kapitałowym. Jest twórcą Estero IR – agencji relacji inwestorskich. Uczestniczył w wielu procesach pozyskiwania kapitału, w tym realizacji wybranych działań promocyjnych przy ofertach publicznych m.in. dla takich firm jak Kruk SA czy Enelmed SA. Opracował kompleksowe programy komunikacji z rynkiem m.in. dla IQ Partners SA, Ekoeksport SA. Z doświadczenia zdobytego podczas współpracy z wieloma podmiotami korzystał przy podejmowaniu decyzji o własnych inwestycjach w ciekawe projekty z obszaru nowych technologii, handlu czy edukacji (np. Get Impact, Mogalo.pl, NajlepszeCeny, DSS Logger). Przez lata przyglądał się zarówno małym, jak i dużym firmom (w tym również ich klientom), współtworzył startupy, dzięki czemu obecnie może patrzeć na projekty z wielu perspektyw. Zgromadzone doświadczenie jest niezwykle przydatne w procesie selekcji spółek, z którymi współpracuje Alfabeat.

Jan Sikora

CEO & Founder Planet Plus

Pasjonat nowoczesnych technologii, a w szczególności ich innowacyjnych modeli biznesowych, marketingu i strategii, mentor eventów typu Startup Weekend, Startup Weekend Kids, Startup Go. Założyciel i twórca nowoczesnego portalu zakupowego Planet Plus, który pozwala użytkownikom otrzymywać zwrot części wydanych pieniędzy w postaci Cashback, a następnie tak zaoszczędzone środki przelać wprost na swoje konto. To innowacyjny model oszczędzania, dzięki któremu ponad 300 tysięcy użytkowników platformy Planet Plus zaoszczędziło już ponad 60 mln złotych!
Absolwent wydziału Computer Science & Business Management uniwersytetu Queen Mary, University of London.
Na co dzień oprócz monetyzacji start upów zajmuje się wychowaniem 4 - miesięcznego synka Bruna na fajnego faceta.

Inga Kasak

Dyrektorka Zarządzająca Black Swan Fund

Menadżer w kilkunastoletnim doświadczeniem w korporacjach międzynarodowych: Hewlett-Packard, SEAT oraz EY. Odpowiedzialna za projekty w Polsce, Rosji oraz Ukrainie. Przedsiębiorczyni, współzałożycielka pierwszego w Polsce portalu grupowych zakupów samochodów. Współzałożycielka Fundacji Liderek Biznesu. Mentorka. Business Angel inwestorka.

W Black Swan Fund łączymy społeczność inwestorek indywidualnych ze społecznością startuperek. Zrzeszone w naszym klubie anielice biznesu wspierają kapitałowo oraz merytorycznie innowacyjne projekty biznesowe, w których w zespole założycielskim jest kobieta i pełni ona istotną rolę operacyjną w rozwijaniu biznesu. Zapraszamy do kontaktu jeśli chcesz do nas dołączyć jako inwestorka lub jeśli jako młoda przedsiębiorczyni poszukujesz finansowania dla swojego projektu.

Wojciech Krzemień

Przedsiębiorca, prezes zarządu spółki B90 - wydawcy BRIEF.PL

Przedsiębiorca od 2000 roku. Związany z branżą reklamową i rynkiem startupów. Właściciel własnej agencji reklamowej w latach 2000-2008. W 2010 roku założył jedno z pierwszych biur coworkingowych w Polsce. Obecnie prezes zarządu spółki B90 która jest wydawcą serwisu inspirującego do sukcesu w biznesie - BRIEF.PL oraz organizatorem rankingu ``50 najbardziej kreatywnych w biznesie``.

Katarzyna Maja Sambor

Założycielka LEKKO

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, pomysłodawczyni i założycielka firmy LEKKO - rękodzielniczych przeszkleń ze szkła i stali w minimalistycznym i industrialnym designie. Mimo młodego wieku to już jej trzeci pomysł biznesowy, który z sukcesem rozwija. Wraz z dwójką wspólników tworzy indywidualne rozwiązania dla swoich klientów czerpiąc satysfakcję z tworzenia unikatowych elementów wyposażenia wnętrz. W życiu otacza się starszymi, bardziej doświadczonymi i mądrzejszymi od siebie ludźmi. Stawia na ciągły rozwój, a prowadzenie swojej działalności traktuje jako pozytywne wyzwanie.

Marek Gajewski

Założyciel Summit Technology i TEX life&Healthcare

Jest absolwent Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku ekonomia. Ukończył studia doktoranckie ekonomii na Uniwersytecie Łódzkim oraz Interdyscyplinarną Szkołę Innowacji na Politechnice Łódzkiej.
Od wielu lat bierze czynny udział w życiu gospodarczym jako menadżer oraz właściciel, gdzie m.in. tworzył i organizował procesy biznesowe w zakresie wdrażania innowacji w przedsiębiorstwach. Współpracował z wiodącymi na świecie ośrodkami badawczymi i przedsiębiorstwami.
Jest m.in. założycielem Summit Technology, której współwłaścicielem jest Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Firma wypracowuje nowoczesne technologie w zakresie opieki zdrowotnej i systemów teleinformatycznych dla zarządzania jednostkami medycznymi. Jednym z kluczowych zrealizowanych projektów jest system Navi-Med, który powstał we współpracy z serwisem ZnanyLekarz.pl. System oparty jest o opatentowany system informatyczny z wykorzystaniem architektury ewolucyjnej.
Założyciel firmy TEX life&Healthcare, spółki która powstała jako Spin-off z Politechniką Łódzką. Wypracowana przez firmę technologia badania poziomu nowodnienia organizmu człowieka została zwycięzcą konkursu EIT Health InnoStars Awards Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii.
Współpracuje z funduszem Venture Capital LYNX Poland Biomed Ventures inwestującego w firmy high-tech, którego jednym z inwestorów został pan Yigala Erlicha (twórca ``Startup Nation`` w Izraelu).
W swojej dotychczasowej karierze, pracował również w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. W PARP odpowiadał za instrumenty wsparcia w zakresie inkubacji i akceleracji startupów, rozwoju ekosystemu startupów i instytucji finansowych, tj. fundusze seed capital, PE/VC, pożyczkowe oraz poręczeń kredytowych.
Zespoły
20
Mentorzy
20
Uczestnicy
100

Kontakt i miejsce

Instytut Wzornictwa Przemysłowego sp. z o.o.
ul. Świętojerska 5/7, 00-236 Warszawa

Maja Matuszewska
email: maja@startupacademy.pl
tel. 576 959 567