Konferencja Startup Art.

Posłuchaj ciekawych wystąpień, zdobądź wiedzę, zainspiruj się do działania i spełnij marzenia o własnym biznesie

O konferencji

Udział w konferencji był szansą do nawiązania nowych, ciekawych znajomości oraz wysłuchanie interesujących wystąpień artystów, którzy z powodzeniem działają w biznesie.

Konferencja Startup Art. to nie tylko prelekcje, ale także okazja do wysłuchania dwóch interesujących dyskusji na temat budowania marki i zarabiania w świecie artystycznym.

Agenda

Co się działo?

17:30-18:00 Rejestracja uczestników

Konferencja Startup Art. jest darmowa, ale wymagana jest rejestracja. Będzie nam miło, jeśli przyjdziecie wcześniej. Będzie to również czas, aby porozmawiać i poznać się z innymi uczestnikami.

18:00 – 18:15 Otwarcie konferencji

Oficjalna inauguracja szóstej edycji programu Startup Art. Usłyszycie m.in. co się będzie działo na dalszych etapach programu i od czego to się zaczęło.

18:15-19:00 Debata: Marka osobista czy firmowa? Jak działać na konkurencyjnym rynku?

Chcesz działać jako freelancer, ale nie wiesz, jak to zorganizować? Nie wiesz, czy wolisz promować – swoje nazwisko czy logo firmy? Poznaj wady i zalety obu rozwiązań.  W dyskusji wezmą udział reprezentanci różnych profesji – malarstwa, architektury i fotografii, czyli Urszula Kamińska, Przemysław Chimczak i Tomasz Szykulski. 

Moderator debaty: Michał Misztal

19:00 – 19:25 Historia powstania i rozwoju Onstage</b

Coraz częściej nowe technologie wkraczają w świat sztuki. Jak robi to aplikacja ONSTAGE oraz skąd pomysł na takie rozwiązanie opowie współzałożyciel i CEO Jakub Fiebig. 

ONSTAGE daje możliwość oglądania z bliska tego, co dzieje się na scenie oraz na backstage – każda osoba uczestnicząca w wydarzeniu może dowolnie wybierać w swoim telefonie kamerę, z której chce oglądać zbliżenia w danym momencie.

19:25 – 19:45 Jestem artystką i mam pomysł na biznes. Od idei do realizacji

Skąd się biorą kreatywne pomysły na biznes i jak wygląda droga do ich realizacji?
Anna Nowacka-Kość – Współzałożycielka Stuka Puka opowie swoją historię, jak z ilustratorki została przedsiębiorcą i jak wyglądała jej ścieżka od idei do realizacji.

Stuka Puka to marka łącząca w sobie unikalny design, walory edukacyjne, naturalne materiały i ręczne wykonanie przedmiotów dla dzieci i dla domu.

19:45 – 20:00 Przerwa kawowa

Czas na filiżankę kawy lub herbaty i dobre ciacho, przed dawka wiedzy od naszych kolejnych prelegentów.

20:00 – 20:25 Jak jednocześnie promować kulturę i na niej zarabiać?

Co roku w Białymstoku odbywa się festiwal, na którym występują muzycy, którzy są wyjątkowi i nieszablonowi. Mowa tu o Up To Date Festival, który jest swoistego rodzaju platformą łączącą muzykę z innymi dziedzinami sztuki. Cezary Chwicewski i Jędrzej Dondziło – główni organizatorzy festiwalu opowiedzą od czego to się zaczęło i jak to wygląda ze strony biznesowej.

20:25 – 21:15 Debata: Różne oblicza biznesu w świecie artystów

Czy artysta może z powodzeniem prowadzić biznes? Jakie ma perspektywy w kwestii zarabiania na rynku? Czy zarabianie na własnej twórczości jest trudne? Na te i inne pytania odpowiedzą nasi goście z trzech różnych perspektyw: muzyki, aktorstwa i malarstwa – Rafał Konieczny, Piotr Barański i Tytus Brzozowski.

21:15 - 21:30 Podsumowanie

To nie koniec Startup Art. – dowiecie się dlaczego warto wziąć udział w kolejnych wydarzeniach w ramach programu Startup Art.

Prelegenci

Michał Misztal

CEO Startup Academy

Prezes Startup Academy, trener biznesu, wykładowca Uczelni Łazarskiego, koordynator i twórca licznych programów nauczania przedsiębiorczości. W ciągu 12 lat pracy nad rozwojem przedsiębiorczości w Polsce opiekował się ponad 600 startupami spośród różnych branż pełniąc następnie rolę Dyrektora Regionalnego AIP. Pod jego opieką znajdowały się wszystkie 11 inkubatorów województwa mazowieckiego. Następnie objął zarządzanie sprzedażą warszawskich Business Linków – akceleratorów biznesu i przestrzeni coworkingowych. Jest autorem biznesowych programów edukacyjnych dla początkujących biznesmenów dla których przeprowadził kilkaset godzin doradztwa. Był konsultantem przy kilkudziesięciu procesach inwestycyjnych, z których wiele zakończyło się powodzeniem. Z sukcesem pozyskał wiele dotacji na rozwój firm, których kwoty przekroczyły 20 mln zł. Świetnie czuje się w roli trenera lub prelegenta – prowadził dziesiątki szkoleń i występował na wielu konferencjach biznesowych i startupowych, wspierając rozwój największej w Europie organizacji startupowej.

Jakub Fiebig

Managing Director Julian Cochran Foundation

Art manager, inicjator międzynarodowych projektów przybliżających świat muzyki klasycznej szerokiemu gronu odbiorców, współzałożyciel ONSTAGE. Prowadzi Julian Cochran Foundation, której celem jest zmiana postrzegania muzyki klasycznej przy wykorzystaniu nowych, nieoczywistych rozwiązań w sztuce, w tym innowacyjnych technologii. We współpracy z MidAmerica Productions z Nowego Jorku od 2009 roku zarządza Pan-European Philharmonia. Jest twórcą serii koncertowej „Urodziny Chopina”, której celem jest popularyzacja muzyki klasycznej wśród słuchaczy w nieoczywistych przestrzeniach komercyjnych. W latach 2016-2018 altowiolista Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej w Warszawie.

ONSTAGE mobile app

To przełomowa aplikacja dla sal koncertowych, promotorów i orkiestr symfonicznych, dająca osobom uczestniczącym w wydarzeniu możliwość oglądania z bliska tego, co dzieje się na scenie, w czasie rzeczywistym – na ekranie własnego smartfona. Każda osoba biorąca udział w koncercie może dowolnie wybierać w swoim telefonie kamerę, z której chce oglądać zbliżenia w danym momencie, bez opóźnień. ONSTAGE daje również możliwość przeglądania w jednym miejscu, w dowolnym momencie, ciekawych informacji o programie i artystach, a także dostęp do nut wykonywanych utworów. Dzięki wspólnemu kalendarium wielu instytucji w jednej aplikacji, ONSTAGE umożliwia poszczególnym organizacjom dotarcie do słuchaczy na całym świecie oraz wspieranie środowiska - zamiast drukować programy koncertowe, digitalizujemy treści. Aplikacja jest efektem współpracy Julian Cochran Foundation i Altkom Software & Consulting.

Rafał Konieczny

Założyciel i wydawca Delphy Records

Rafał Konieczny jest założycielem wytwórni muzycznej, pierwszego w Polsce inkubatora artystycznego dla wokalistów - Delphy Records oraz agencji audio brandingowej, Soundize Audio Branding. Tworzył m.in. dla Teatru 6. Piętro, Tour de Pologne, Polskiej Agencji Prasowej, Szkoły Głównej Handlowej, festiwalu Pyrkon czy portalu NaszeMiasto.pl. W muzyce zwraca szczególną uwagę na detale i przestrzeń, a jego ulubionym nurtem jest szeroko pojęta muzyka elektroniczna, w tym minimal techno, electro, future bass i nu-retro wave. Poza muzyką, pasjonuje się eksploracją kosmosu, a w wolnej chwili jeździ rowerem torowym... po mieście.

Tomasz Szykulski

Fotograf, podróżnik, dziennikarz

Fotograf, podróżnik, dziennikarz, rocznik ’94. Od kilku lat żyje w ciągłym ruchu: w tym czasie studiował w USA i Irlandii, pracował w Anglii, a także odwiedził m.in. Kanadę, Japonię, Tajlandię, Chiny, Singapur i Indie.

Swoją działalność w internecie koncentruje na Twitterze , a jego relacje z podróży publikowane są na łamach goforworld oraz magazynu iMagazine. Współtworzy projekt PełneKlatki , który powstał z połączenia pasji do podróży, fotografii i deskorolek. W 2015 roku wygrał międzynarodowy konkurs fotograficzny dla studentów organizowany przez Morgan Stanley.

Przemysław Chimczak

Współzałożyciel think co.

Przemysław Chimczak – obserwator zmieniających się trendów, które pomaga przełożyć na architekturę. Współzałożyciel think co. – real estate research lab, firmy specjalizującej się w programowaniu nieszablonowych inwestycji, w tym colivingów, akademików, czy domów seniora. Ekspert w dziedzinie projektowania obiektów living services, co potwierdzone zostało w 2019 roku międzynarodową nagrodą Archi-World Academy Award. Z wykształcenia architekt, absolwent politechnik w Mediolanie, Warszawie i Wrocławiu oraz zarządzania projektami na SGH.
Cezary Chwicewski, Jędrzej Dondziło

Cezary Chwicewski, Jędrzej Dondziło

Organizatorzy Up To Date Festival

Jędrzej Dondziło - DJ, animator kultury od roku 2001. Koordynator i dyrektor programowy Up To
Date Festival, Salonów Ambientu. Właściciel zamkniętej już wytwórni płytowej Technosoul. Inicjator
sieciowania scen muzyki elektronicznej krajów Partnerstwa Wschodniego w ramach Wschodu Kultury.
Wielokrotnie nagradzany za działalność promotorską (np. Nominacja na ``Kulturystę Roku`` Polskiego Radia
Trójka, Nagroda Artystyczna Prezydenta Miasta Białegostoku) jak i muzyczną (DJ numer 1 w Polsce w
plebiscycie portalu muno.pl). Reprezentował Polskę na światowych targach EXPO w Mediolanie. Wystąpił już
ponad 1000 razy, m.in. w Berlinie, Londynie, Wilnie, Bratysławie, Mińsku czy festiwalach Unsound, Nowa
Muzyka, Audioriver. Jeden z najbardziej konsekwentnych i doświadczonych DJów. Grywa wyłącznie z płyt
winylowych prezentując szeroki przekrój tego, co najlepsze w muzyce elektronicznej. Szczególnie bliski jest mu
ambient i muzyka eksperymentalna.

Cezary Chwicewski - Kreator wiralowych treści, twórca akcji społecznych, specjalista content marketingu, reżyser, scenarzysta, producent filmowy, PRowiec, manager relacji B2B, performer, designer, trendsetter, kurator artystyczny, promotor, mówca, lingwista.

Twórca, strateg i dyrektor kreatywny festiwalu Up To Date w Białymstoku. Osobowość roku woj. Podlaskiego w kategorii Kultura.

Autor niejednokrotnie nagradzanych wiralowych filmów (m.in. “oscary polskiej branży reklamowej” - miecze Klubu Twórców Reklamy), które wyznaczyły nowy standard promocji. Ma na koncie wielomilionowe wyświetlenia, tysiące ultrapozytywnych, ale także po prostu pozytywnych komentarzy i reakcji mówiących o emocjach, wyjątkowości kreacji, zaskoczeniu i poczuciu humoru.

Urszula Kamińska

Malarka i designerka

Urszula Kamińska - Malarka i designerka. Studiowała Architekturę Krajobrazu w Warszawie. Wystawiała się w Sopocie, Warszawie na PGE Stadionie Narodowym, a ostatnio zakończyła międzynarodową wystawę, którą otworzyła jednego dnia w dwóch miastach i dwóch krajach (Polska-Niemcy). Rok temu można było obejrzeć jej obrazy w epizodycznej Galerii w warszawskim biurowcu Astoria. Aktualnie jej obrazy zdobią powierzchnie restauracji STIXX na Pl. Europejskim.

Jej głównym nurtem w malarstwie jest portret. Pasjonuje się też łączeniem tematyki sportowej, fashion i sztuki. Styl malarski jest niełatwy do nazwania. Można doszukiwać się w nim nowoczesnego impresjonizmu i POP-artu. Już dziś pojawiają się opinie, że Urszula Kamińska to “Duchowa córka Warhola”. Tworzone dzieła mają wyraźnie wyostrzoną kolorystykę, co pozwala jej podkreślić siłę i charakter malowanej osoby. Przeróżne zabiegi malarskie, z utrwalanych postaci wydobywają ich historię.

Malarstwem Urszuli zachwycił się sam Sir Richard Branson, założyciel Virgin Group. Obrazy jej spotkały się z entuzjastycznym odbiorem środowisk związanych z inwestowaniem w sztukę. Jest finalistką konkursu “be Creative in Warsaw”.

Instagram: @ula_clarise_art
Facebook: /urszulakaminska.art

Tytus Brzozowski

Architekt i Akwarelista

Tytus Brzozowski – architekt i akwarelista, który w swoich pracach opowiada o magicznym, pełnym
fantastycznych zdarzeń mieście. Główną inspiracją dla artysty jest Warszawa i jej niezwykła historia.
W jego pracach odnajdziemy dawno nieistniejące, zdobne kamienice czy znane gmachy usytuowane
w bardzo nietypowych okolicznościach. Szczególną rolę w malarstwie Tytusa odgrywają ludzie.
Pojawiają się na dachach, kominach, łącznikach między budynkami, a nawet lewitują gdzieś w
chmurach – wszystko to, by pokazać, że miasto może a nawet powinno być przyjazne oraz pełne
aktywności.
Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Studiował i praktykował w Finlandii,
gdzie poszukiwał surowego nordyckiego wzornictwa i sztuki. Autor wielkoformatowej książki
obrazkowej: „Miastonauci”. Obrazy Tytusa Brzozowskiego można odnaleźć na warszawskich ulicach
dzięki dwóm muralom zrealizowanym według jego projektu.

Anna Nowacka Kość

dyrektor kreatywny STUKA PUKA

Anna Nowacka Kość- współzałożycielka marki STUKA PUKA, ekologicznych, prospołecznych, drewnianych zabawek dziecięcych. Ilustratorka, mama Staszka, opiekunka psa Krokieta. Bazgrała dla PZU, New Balance, BoomArchitects, Wydawnictwa Znak, Medicine czy Wysokich Obcasów Ekstra. Współpracowała z agencjami reklamowymi Vacaloca, Pixel, Handmade, Aliso czy WeCan. Gdy nie rysuje odnawia stare meble, czyta książki medyczne i kocha się w Gauguinie ( niestety bez wzajemności). Team psy, Peter Parker i krówki z Milanówka.

Stuka Puka to marka edukacyjnych, drewnianych zabawek dla dzieci.
Wyprodukowanych w Polsce,z materiałów od lokalnych dostawców i ręcznie wykończonych.
Inspirowanych metodą Montessori i pedagogiką waldorfska, pracami Gevera Tulleya i Richarda Louva. Nasze zabawki dostępne są w sklepach w Portugalii, Hiszpanii, Niemczech, Austrii, Irlandii, Wielkiej Brytanii czy Estonii.
Opowiadają one o otaczającym się świecie, ćwiczą motorykę dłoni i rozwijają koordynację oko-ręka.
W tym roku seria edukacyjnych puzzli została laureatem konkursu ``Świat Przyjazny Dziecku`` Komitetu Obrony Praw Dziecka, najstarszego konkursu branży zabawkarskiej w Polsce.

Piotr Barański

Piotr Barański

Improwizator sceniczny

Piotr Barański - Improwizator sceniczny z ponad ośmioletnim doświadczeniem, od sześciu lat występuje w teatrze improwizowanym BEZ KLEPKI. Absolwent iO Theatre w Chicago, gdzie uczył się komediowej improwizacji scenicznej, warszawskiej Szkoły Impro, oraz licznych szkoleń w Barcelonie i Warszawie. Coach oraz trener specjalizujący się w coachingu prowokatywnym, kreatywności, budowaniu i integrowaniu zespołu oraz komunikacji międzyludzkiej. Przez 18 lat pracował w agencjach reklamowych jako senior copywriter. Anglista, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego.

Magdalena Zalewska

RZECZNIK UNIWERSYTETU MUZYCZNEGO FRYDERYKA CHOPINA

Pełnomocnik Rektora ds. komunikacji.
Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego
Właściciel firmy szkoleniowej.
Dydaktyk z bogatym warsztatem i doświadczeniem. Autor ponad kilkudziesięciu programów szkoleniowych.
Przeszkoliła kilka tysięcy osób. Od 12 lat specjalizuje się w szkoleniach nauczycieli i dyrektorów szkół artystycznych.
Prowadzi autorskie audycje w Polskim Radio- Radio dla Ciebie : Liberatora i Panoramę biznesu.
Wieloletnia prezes Stowarzyszenia KoLiber.
Prywatnie szczęśliwa żona i mama pięciorga dzieci.

Maciej Szurek

Przedsiębiorca

Przedsiębiorca i udziałowiec w 3 spółkach (Hashi-Tashi.com, Clotify.com, NLBC.pl), marketingowiec z 10-letnim stażem w międzynarodowych korporacjach (Mars, Volvo i Panasonic), niezależny konsultant ds. modelowania biznesowego, strategii marketingowych i aktywnej sprzedaży (Manufaktura Czekolady, Allen Carr Polska, Homplex.pl, Czynne24h.pl).
Prelegentów
12
Godzin
4
Uczestników
300

Galeria

Zobacz relację z Konferencji Startup Art. 2018

Kontakt i miejsce

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina
Sala Koncertowa
ul. Okólnik 2

Karolina Piotrowska
email: karolina@startupacademy.pl
tel. 690 005 442