DemoDay
20 czerwca 2022 r.

Urząd Dzielnicy Ursynów przy stacji metra Imielin - piętro 1.
20 czerwca zespoły zaprezentują swoje projekty biznesowe stworzone w czasie programu przed inwestorami, powalczą o ich uwagę i nagrodę główną

Demo Day

Najlepsze startupy programu Startup Art. #2022 przedstawią efekty swojej pracy przed jury i powalczą o nagrodę główną – wyjazd na zagraniczną konferencję w Estonii www.startupday.ee. Wydarzenie odbędzie się 20 czerwca 2022 r.

Zadaniem zespołów będzie zaprezentowanie swoich projektów biznesowych w czasie pięciominutowego pitchu, tak aby zainteresować odbiorców i przyciągnąć uwagę inwestorów oraz aniołów biznesu.

Na Demo Day na scenie wystąpi także gość specjalny.

Agenda

18.00- 18.15 - Powitanie uczestników, podsumowanie programu Startup Art. #2022

18.15-18.35 - Wystąpienie gościa specjalnego - prelekcja merytoryczna

18.40-19.30 - Prezentacje 6 zespołów biorących udział w programie

19.30-19.45 - Narada jury

19.50 - Ogłoszenie zwycięzcy Startup Art #2022

20.00 - Podsumowanie oraz zakończenie wydarzenia

Gość specjalny

Aga Maciejowska –  CEO Plan Be Eco – narzędzia do liczenia i raportowania śladu węglowego. Seryjna przedsiębiorczyni, co-founderka Evenea.pl – systemu rejestracji uczestników i sprzedaży biletów online na wydarzenia, który został nagrodzony statuetką Aulera w 2011. Do maja 2018 roku Doradczyni Prezydenta Roberta Biedronia ds. Nowych technologii. Wcześniej budowała i zarządzała polską edycją największego na świecie akceleratora z Doliny Krzemowej – Founder Institute.

Współorganizatorka spotkań branży IT LubCamp, Aula Polska Lublin oraz Startup Weekend Lublin. Laureatka nagrody Central European Startup Award na Najbardziej wpływową kobietę w startupach w Polsce.

Ekspertka i jurorka w Chivas Venture, w ramach którego szukała startupów zaangażowanych społecznie. Aktywnie działa na rzecz Kobiet w biznesie będąc mentorką w programach akceleracyjnych takich jak: Shesnnovation, Startup Spark, Biznes w Kobiecych Rękach (Sieć Przedsiębiorczych Kobiet), TechLeaders ( Women in Tech). Współzałożycielka projektu Niewykluczone, poruszającego tematykę inkluzywności i diversity. Wykładowczyni, panelistka, mentorka na wielu konkursach startupowych oraz prelegentka na konferencjach, z których należy wymienić największe: Internet Beta oraz Infoshare, Tedx.

Jury

Paweł Maj

Dyrektor Inwestycyjny w Warsaw Equity Group

Obecnie Dyrektor Inwestycyjny w Warsaw Equity Group. W okresie 2017-2020 dyrektor inwestycyjny bValue VC, a do 2016 roku partner zarządzający Skyline Venture (którego był współzałożycielem) oraz Członek Zarządu Skyline Investment S.A. (spółki notowanej na GPW). Podczas swojej kariery był zaangażowany w około 50 transakcji (w fazie startup, growth oraz turnaround stage) o łącznej wartości około 140 mln PLN. Dodatkowo uczestniczył w ponad 100 projektach konsultingu finansowego (M&A, IPO/SPO na GPW, dofinansowania z UE, obligacje korporacyjne) o łącznej wartości blisko 1 mld PLN. Jest absolwentem University of Wisconsin-Whitewater (dyplom na kierunku Zarządzanie)

Możesz ze mną porozmawiać o fundraisingu (w tym jak się przygotować, na co inwestorzy zwracają uwagę, gdzie i jak poszukiwać inwestorów, jak długo trwa proces, wycenie i wielkości rundy), strategii rozwoju i kolejnych rundach/exit, relacji inwestor/startup.

Aga Maciejowska

CEO Plan Be Eco

CEO Plan Be Eco – narzędzia do liczenia i raportowania śladu węglowego. Seryjna przedsiębiorczyni, co-founderka Evenea.pl - systemu rejestracji uczestników i sprzedaży biletów online na wydarzenia, który został nagrodzony statuetką Aulera w 2011. Do maja 2018 roku Doradczyni Prezydenta Roberta Biedronia ds. Nowych technologii. Wcześniej budowała i zarządzała polską edycją największego na świecie akceleratora z Doliny Krzemowej - Founder Institute. Współorganizatorka spotkań branży IT LubCamp, Aula Polska Lublin oraz Startup Weekend Lublin. Laureatka nagrody Central European Startup Award na Najbardziej wpływową kobietę w startupach w Polsce. Ekspertka i jurorka w Chivas Venture, w ramach którego szukała startupów zaangażowanych społecznie. Aktywnie działa na rzecz Kobiet w biznesie będąc mentorką w programach akceleracyjnych takich jak: Shesnnovation, Startup Spark, Biznes w Kobiecych Rękach (Sieć Przedsiębiorczych Kobiet), TechLeaders ( Women in Tech). Współzałożycielka projektu Niewykluczone, poruszającego tematykę inkluzywności i diversity. Wykładowczyni, panelistka, mentorka na wielu konkursach startupowych oraz prelegentka na konferencjach, z których należy wymienić największe: Internet Beta oraz Infoshare, Tedx.

Grzegorz Stemplowski

Przedstawiciel Netrix Ventures

Dotychczas doświadczenie zdobywał w domach maklerskich i funduszach inwestycyjnych, gdzie pracował jako analityk inwestycyjny oraz jako zarządzający aktywami.
Obecnie świadczy usługę zarządzania dla funduszu venture capital z łączna kapitalizacją przekraczają 200 milinów PLN oraz pełni rolę Członka Komitetu Inwestycyjnego w Niezależnym Domu Maklerskim SA, w Departamencie Zarządzania Aktywami.

Karol Matczak

Investor, CFO at SEDIVIO S.A

Od kilkunastu lat związany jest z rynkiem kapitałowym – był maklerem, maklerem nadzorującym, traderem, zarządzał największymi usługami doradczymi dla najzamożniejszych Polaków, zarządzał jednymi z większych funduszu. Obecnie jest wykładowcą (SGH, Politechnika Warszawska – bankowość inwestycyjna, zarządzanie strategiczne, lean startup). Anioł biznesu w kilku projekach (techmed, medycyna, blockchain, IT, IoT, przemysł) i w kilku doradca (IT, przemysł, medycyna, techmed). Jest CFO w jednej ze spółek giełdowych.
Absolwent PW, SGH i SWPS, w trakcie studiów doktorskich na SWPS z prawa, posiada licencję – Makler Papierów Wartościowych, Makler Giełd Towarowych, Doradca Inwestycyjny, CFA, CIIA, PRM.

Dagmara Strzębicka

Portfolio Director

Dagmara Strzębicka od kilkunastu lat działa w branży venture capital, współpracując z inwestorami i startupami. Obecnie rozwija spółki w portfelu funduszu Edulab, będącego częścią grupy Euvic. Wcześniej należała do zespołów inwestycyjnych EdTechHub Ventures, Black Swan Fund oraz Trio Fund.

Galeria

Rejestracja

.

Startupy powstałe podczas poprzednich edycji Startup Art

Varsztatovnia

Inkubator warsztatowy, promujący młodych artystów i ich sztukę na terenie Warszawy, Wrocławia, Gdańska i Poznania. Działa na zasadzie non-profit – założycielami kieruje pasja do sztuki i radość z promowania ciekawych inicjatyw i ważnych przesłań. Wszystko to opiera się na inicjatywie mutualnych warsztatów. Poszukują zarówno ludzi, którzy chcą przekazać swoje umiejętności dalej, jak i tych, którzy takie umiejętności chcieliby nabyć.

Zielony Box

Zielony Box - zwycięzca 5. edycji Startup Art.
Zajmuje się sprzedażą anty-smogowych roślin do biur i mieszkań, pakowanych w specjalne pudełka zawierające doniczki z kwiatami, które pozwolą na oczyszczenie powietrza w pomieszczeniu o określonej wielkości.

VRscopyImmersyjny system wykorzystujący wirtualną rzeczywistość w szkoleniu lekarzy w przeprowadzaniu laparoskopi

Aplikacja wykorzystująca technologię VR do szkolenia studentów i młodych lekarzy wykonywania laparoskopii, która jest o wiele mniej inwazyjną metodą od tradycyjnej laparotomii, ale rzadziej stosowaną ze względu na brak wyszkolonego personelu medycznego. Dzięki wykorzystaniu rozszerzonej rzeczywistości użytkownicy będą mieli możliwość zobaczenia całego procesu w sposób bardzo zbliżony do realnych warunków pracy.

Safe Paczochronne nakładki na kamery w laptopach i urządzeniach mobilnych

Startup Safe Pacz zajmuje się produkcją i personalizacją Ochronnych Nakładek SafePACZ zapewniających użytkownikom komputerów prywatność i bezpieczeństwo w Internecie.
Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii proponują swoim klientom szeroki wachlarz rozmiarów, kolorów oraz faktur nakładek. Z myślą o dużych partnerach biznesowych opracowali metodę umożliwiającą umieszczenie trójwymiarowego loga w formie monogramu lub logotypu firmy na zewnętrznej stronie osłony.

Wise Storiesaplikacja oferująca spersonalizowane bajki dla dzieci

Dzięki aplikacji to dziecko staje się bohaterem bajki i może wpływać na zakończenie fabuły. Dzięki temu łatwo identyfikuje się z historią i szybko uczy się przekazywanych wartości. Wise Stories wzięło udział w 3. edycji Orange Fab, gdzie pomysłodawczyni Bettina Zawłocka intensywnie pracowała nad rozwojem produktu i firmy. Na zaproszenie Orange, razem z 4 innymi polskimi startupami, wzięła także udział w Viva Technology – wielkich targach, które odbyły się na przełomie czerwca i lipca 2016 roku.

PromowoltStartup Art. 2017

Aplikacja, która bada czy dany tekst dostosowany jest do określonej grupy docelowej i czy będzie dla niej w pełni zrozumiały oraz sprawdzająca poprawność i zrozumiałość tekstów, dzięki czemu użytkownicy w szybki sposób mogą sprawdzić, czy pisane przez nich komunikaty są zrozumiałe dla grupy docelowej.

Waitless

Waitless - twój prywatny kelner. Wirtualny system zamówień przeznaczony do szybkiego i wygodnego zamawiania w restauracjach bez obsługi kelnerskiej.
To możliwość automatycznego spersolizowanego dokonywania zamówień, w miejscach o dużym zagęszczeniu restauracji (glareie handlowe/ festiwale foodtrucków).
Dla własciciela restauracji to możliwość zwiekszenia zamówień, raporty preferencji zakupowych, reklama, ujednolicona wysoka obsługa klienta."

Art in There

art InThere to platforma, a w przyszłości również aplikacja stworzona w celu budowania społeczności młodych artystów wizualnych, chcących w pełni wykorzystać potencjał social mediów w budowaniu własnej marki artystycznej, w oparciu o własną niepowtarzalność.Obserwując problemy młodych twórców, oferujemy dostęp do profesjonalnych informacji z zakresu promocji i mentoringu oraz baz danych niezbędnych do udanego wejścia na rynek sztuki, wszystko podane w przystępnym artystom języku.
Stawiamy na relacje!

soMeAppImmersyjny system wykorzystujący wirtualną rzeczywistość w szkoleniu lekarzy w przeprowadzaniu laparoskopi

soMeApp - to intuicyjna platforma webowa oraz prosta aplikacja mobilna, która połączy specjalistów social media, content managerów oraz agencje branżowe z użytkownikami, czyli przedsiębiorcami lub pasjonatami. Celem jest zbudowanie na wybranych kanałach (IG,FB,TikTok,in) unikalnej marki osobistej dla użytkownika, która wspierać będzie jego cele osobiste lub zawodowe. Wierzymy, że Personal Branding to przyszłość. Wierzymy w Twoją wizję! soMe - bo social media. soMe - bo tak bardzo Ty!

Basically

Aplikacja marketplace z meblami i akcesoriami do wnętrz polskich producentów. Wykorzystująca technologie AR, konsultacje projektanta wnętrz oraz rozbudowany system opinii.

Pick a book

Serwis, który da słuchaczom audiobooki, których nie mogą znaleźć z pomocą idei crowdfundingu.

Grafanti

Platforma dla branży e-commerce do zamawiania i realizacji zleceń na wizualizacje produktowe. Miejsce integrujące zamawiającego (właściciela sklepu online) z twórcą (projektantem graficznym).