DemoDay
21 maja 2021 r.

21 maja zespoły zaprezentują swoje projekty biznesowe stworzone w czasie programu przed inwestorami, powalczą o ich uwagę i nagrodę główną

Posłuchaj prezentacji najlepszych!

Najlepsze startupy programu Startup Art. #2021 przedstawią efekty swojej pracy przed jury i powalczą o nagrodę główną o wartości 7 500 zł. Wydarzenie odbędzie się 21 maja 2021 r. online.

Zadaniem zespołów będzie zaprezentowanie swoich projektów biznesowych w czasie pięciominutowego pitchu, tak aby zainteresować odbiorców i przyciągnąć uwagę inwestorów oraz aniołów biznesu.

Na Demo Day na scenie wystąpi także gość specjalny.

Agenda

Poznaj agendę naszego wydarzenia!

18.00- 18.15 Powitanie uczestników

Podsumowanie programu Startup Art. #2021

18.15-18.35 Wystąpienie na temat kulisów powstawania jednej z pierwszych polskich kolekcji sztuki wykorzystującej technologię NFT – Lech Bator

18.40-19.30 Prezentacje 5 zespołów biorących udział w programie  

19.30-19.45 Narada jury

19.50 Ogłoszenie zwycięzcy Startup Art #2021

20.00 Podsumowanie oraz zakończenie wydarzenia

Gość specjalny

Posłuchaj wystąpienia Lecha Batora, który opowie nam o kulisach powstania jednej z pierwszych polskich kolekcji sztuki wykorzystującej technologię NFT.

Artysta projektuje i tworzy od najmłodszych lat. Podczas studiów na Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie miał okazję rozwijać i doskonalić swoje umiejętności pod okiem wybitnych polskich artystów,  m.in. Franciszka Starowieyskiego i Antoniego Fałata.

Mimo, że reprezentuje wschodzące pokolenie malarzy- zdążył już wypracować własny, rozpoznawalny styl. W większości obrazów ucieka od realistycznego malarstwa, zestawiając pozornie odległe elementy, tworząc graficzne kompozycję, collage malowane na płótnie.

Bator porządkuje świat po swojemu- nadaje nowe znaczenie znakom poprzez umieszczenie ich w intrygujących kontekstach.

Dobrym przykładem może być przekorne potraktowanie kojarzącego się w malarstwie z kiczem tematu jelenia na rykowisku i tytuł całej serii obrazów “Nie na rykowisku”

Jury

Jury Startup Art. #2021

Katarzyna Klimek

Innovation Strategy Consultant dla firm w sektorze MSP

Mentor dla startupów z branży ICT, w szczególności w obszarze medtech i wellbeing. Specjalizuje się w obszarach obejmujących stronę biznesową rozwijanych innowacji (w tym zarządzanie, finanse i budżetowanie, sprzedaż, strategia, modele biznesowe). Przez ostatnie 4 lata wspierała rynek innowacji jako Dyrektor Operacyjny Fundacji MOST. Wcześniej przez 3 lata pracowała dla Funduszu Speed Up Venture Capital Group. Ma ponad 15-letnie doświadczenie w zarządzaniu projektami i pracy z projektami finansowanymi ze środków publicznych. Pomogła ponad setce MŚP i start-upów w rozwoju i optymalizacji rozwoju biznesu. Zarządzała projektami akceleracyjnymi i nadzorowała alokację wsparcia finansowego dla budowanych innowacji. Zarządzała wielokulturowym zespołem ponad 40 ekspertów i specjalistów. Specjalizacje: przedsiębiorczość, zarządzanie projektami, startupy, rozwój skalowalnych biznesów, akceleracja, poprawa efektywności operacyjnej MŚP, innowacje, agile, design thinking, B+R. Od 2019 roku jest członkiem Grand Jury międzynarodowego konkursu World Summit Award promującego zrównoważony rozwój w biznesie, organizowanego w strukturach ONZ.

Dorota Czekaj

Współzałożycielka Black Swan Fund i Sieci Przedsiębiorczych Kobiet

Dorota Czekaj - Współzałożycielka, fundatorka i wiceprezeska zarządu Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, współzałożycielka Funduszu Inwestycyjnego Black Swan.nOdpowiedzialna za nowe inicjatywy, budowanie planów działania, kontakty społeczne i biznesowe. Przenosi na platformę organizacji non-profit oraz biznesu doświadczenia 20 letniej pracy menedżerskiej w korporacji, w szczególności kompetencje w zakresie marketingu, sprzedaży i komunikacji. Z sukcesem wprowadzała na rynek polski marki kosmetyczne budując ich silną pozycje, szczególnie w środowisku medycznym. Obecnie dzieli się doświadczeniem jako niezależny konsultant. Otwarta i wrażliwa na potrzeby innych, chętnie angażuje się w działania charytatywne. Z wykształcenia prawnik, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, uzyskała dyplom typu MBA programu Copernic na francuskich uczelniach m.in. Institut d’Etudes Politiques (Science Po) i Ecole de Mines de Paris. Matka 4 dzieci, docenia także rozwój i edukację poprzez zdrowy, aktywny styl życia i sport.

Agnieszka Cichocka

Pasjonatka sztuki i technologii. Absolwentka Historii Sztuki i Europeistyki, obecnie pracuje jako Project Manager w akceleratorze Huge Thing, gdzie zajmuje się m.in programem pre-akceleracji tworzonym w partnerstwie z Google for Startups. Wcześniej Dyrektorka District Hall Warsaw będącego częścią Kampusu Innowacji oraz Menedżerka ds. Strategii i Rozwoju I Działu Rozwoju Startupów w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Starter. Współtwórczyni programu akceleracji technologicznej Techseed.me oraz pierwszej w Polsce przestrzeni colivingowej dla cyfrowych nomadów i nomadek. Związana z branżą kreatywną - przez wiele lat organizowała międzynarodowe projekty z zakresu edukacji, sztuki i szeroko rozumianej kultury, m.in Art for Democratic (R)evolution czy Baltic House Lab. W wolnym czasie pisze artykuły o sztuce i technologii dla DailyArt Magazine, śledzi najnowsze trendy o sztuce i angażuje się w projekty wspierające kobiety w świecie technologii i nie tylko. I dużo podróżuje.

Dagmara Strzębicka

Menadżer inwestycyjny EdTech Hub

Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w inwestycjach typu seed, głównie jako współpracownik funduszy i inwestorów indywidualnych, m.in. Trio Fund, Black Swan Fund, Lewiatan Business Angels. Specjalizuje się w modelowaniu biznesowym, ocenie potencjału rynkowego, marketingu strategicznym i pozyskiwaniu kapitału. Jako trenerka i mentorka w programach akceleracyjnych i konkursach startupowych pomaga lepiej zrozumieć mechanizmy biznesowe, przemyśleć model i zweryfikować szanse powodzenia projektu. Dagmara odpowiada za pozyskiwanie i selekcję projektów, nadzoruje proces inwestycyjny i współpracuje ze spółkami portfelowymi.

Galeria

Rejestracja

.

Startupy powstałe podczas poprzednich edycji Startup Art

Varsztatovnia

Inkubator warsztatowy, promujący młodych artystów i ich sztukę na terenie Warszawy, Wrocławia, Gdańska i Poznania. Działa na zasadzie non-profit – założycielami kieruje pasja do sztuki i radość z promowania ciekawych inicjatyw i ważnych przesłań. Wszystko to opiera się na inicjatywie mutualnych warsztatów. Poszukują zarówno ludzi, którzy chcą przekazać swoje umiejętności dalej, jak i tych, którzy takie umiejętności chcieliby nabyć.

Zielony Box

Zielony Box - zwycięzca 5. edycji Startup Art.
Zajmuje się sprzedażą anty-smogowych roślin do biur i mieszkań, pakowanych w specjalne pudełka zawierające doniczki z kwiatami, które pozwolą na oczyszczenie powietrza w pomieszczeniu o określonej wielkości.

VRscopyImmersyjny system wykorzystujący wirtualną rzeczywistość w szkoleniu lekarzy w przeprowadzaniu laparoskopi

Aplikacja wykorzystująca technologię VR do szkolenia studentów i młodych lekarzy wykonywania laparoskopii, która jest o wiele mniej inwazyjną metodą od tradycyjnej laparotomii, ale rzadziej stosowaną ze względu na brak wyszkolonego personelu medycznego. Dzięki wykorzystaniu rozszerzonej rzeczywistości użytkownicy będą mieli możliwość zobaczenia całego procesu w sposób bardzo zbliżony do realnych warunków pracy.

Safe Paczochronne nakładki na kamery w laptopach i urządzeniach mobilnych

Startup Safe Pacz zajmuje się produkcją i personalizacją Ochronnych Nakładek SafePACZ zapewniających użytkownikom komputerów prywatność i bezpieczeństwo w Internecie.
Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii proponują swoim klientom szeroki wachlarz rozmiarów, kolorów oraz faktur nakładek. Z myślą o dużych partnerach biznesowych opracowali metodę umożliwiającą umieszczenie trójwymiarowego loga w formie monogramu lub logotypu firmy na zewnętrznej stronie osłony.

Wise Storiesaplikacja oferująca spersonalizowane bajki dla dzieci

Dzięki aplikacji to dziecko staje się bohaterem bajki i może wpływać na zakończenie fabuły. Dzięki temu łatwo identyfikuje się z historią i szybko uczy się przekazywanych wartości. Wise Stories wzięło udział w 3. edycji Orange Fab, gdzie pomysłodawczyni Bettina Zawłocka intensywnie pracowała nad rozwojem produktu i firmy. Na zaproszenie Orange, razem z 4 innymi polskimi startupami, wzięła także udział w Viva Technology – wielkich targach, które odbyły się na przełomie czerwca i lipca 2016 roku.

PromowoltStartup Art. 2017

Aplikacja, która bada czy dany tekst dostosowany jest do określonej grupy docelowej i czy będzie dla niej w pełni zrozumiały oraz sprawdzająca poprawność i zrozumiałość tekstów, dzięki czemu użytkownicy w szybki sposób mogą sprawdzić, czy pisane przez nich komunikaty są zrozumiałe dla grupy docelowej.

Waitless

Waitless - twój prywatny kelner. Wirtualny system zamówień przeznaczony do szybkiego i wygodnego zamawiania w restauracjach bez obsługi kelnerskiej.
To możliwość automatycznego spersolizowanego dokonywania zamówień, w miejscach o dużym zagęszczeniu restauracji (glareie handlowe/ festiwale foodtrucków).
Dla własciciela restauracji to możliwość zwiekszenia zamówień, raporty preferencji zakupowych, reklama, ujednolicona wysoka obsługa klienta."

Art in There

art InThere to platforma, a w przyszłości również aplikacja stworzona w celu budowania społeczności młodych artystów wizualnych, chcących w pełni wykorzystać potencjał social mediów w budowaniu własnej marki artystycznej, w oparciu o własną niepowtarzalność.Obserwując problemy młodych twórców, oferujemy dostęp do profesjonalnych informacji z zakresu promocji i mentoringu oraz baz danych niezbędnych do udanego wejścia na rynek sztuki, wszystko podane w przystępnym artystom języku.
Stawiamy na relacje!

soMeAppImmersyjny system wykorzystujący wirtualną rzeczywistość w szkoleniu lekarzy w przeprowadzaniu laparoskopi

soMeApp - to intuicyjna platforma webowa oraz prosta aplikacja mobilna, która połączy specjalistów social media, content managerów oraz agencje branżowe z użytkownikami, czyli przedsiębiorcami lub pasjonatami. Celem jest zbudowanie na wybranych kanałach (IG,FB,TikTok,in) unikalnej marki osobistej dla użytkownika, która wspierać będzie jego cele osobiste lub zawodowe. Wierzymy, że Personal Branding to przyszłość. Wierzymy w Twoją wizję! soMe - bo social media. soMe - bo tak bardzo Ty!

Basically

Aplikacja marketplace z meblami i akcesoriami do wnętrz polskich producentów. Wykorzystująca technologie AR, konsultacje projektanta wnętrz oraz rozbudowany system opinii.

Pick a book

Serwis, który da słuchaczom audiobooki, których nie mogą znaleźć z pomocą idei crowdfundingu.

Grafanti

Platforma dla branży e-commerce do zamawiania i realizacji zleceń na wizualizacje produktowe. Miejsce integrujące zamawiającego (właściciela sklepu online) z twórcą (projektantem graficznym).