Aleksander MokreckiInvestment manager w StartVenture@Poland Seed Fund

  Aleksander Mokrecki jest Dyrektorem Inwestycyjnym w funduszu Star Finder oraz charytatywnie zaangażowany w ramach fundacji StartupHub Poland w rozwój ekosystemu innowacji i promowaniu Polski jako najlepszego miejsca na założenie startupu.

  Jest Dyrektorem Finansowym w HoloSurgical S.A. oraz przewodniczącym Rady Nadzorczej VortexOil Engineering S.A. oraz Cvinnova S.A.

   

  Absolwent Szkoły Głównej Handlowej na kierunkach Zarządzanie i Marketing oraz Stosunki Międzynarodowe. W przeszłości związany z funduszem Giza Polish Ventures oraz Black Lion. Zdobywał doświadczenie biznesowe zarówno jako  przedsiębiorca prowadzący szereg innowacyjnych projektów, jak również pracował w międzynarodowej firmie audytorskiej EY. Dwa projekty startupowe  zdobyły finansowanie VC oraz anioła biznesu.

   

  Aleksander Pochodzi z Ukrainy, co daje mu wgląd zarówno w polskie, jak i w ukraińskie środowisko  przedsiębiorców. Włada 4 językami: polskim, ukraińskim, rosyjskim i angielskim. W wolnym czasie podróżuje do ciekawych miejsc, lubi piesze wędrówki po górach i dużo czyta na tematy historyczne i ekonomiczne.