O konferencji

Kreatywny pomysł to klucz do sukcesu niejednego startupu,

ale gdzie znaleźć swój dream team i przekuć ideę

w dobrze funkcjonujący biznes?

 

Szukasz inspiracji? Zastanawiasz się, jak przełożyć twórczość

na rentowny produkt? A może nie wiesz, skąd wziąć finansowanie?

 

Odpowiedzi na te pytania znaleźli podczas Konferencji nasi prelegenci!

Prelegenci

Agenda

Interesujące panele prowadzone

przez ekspertów i doświadczonych startupowców.

25 kwietnia, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39

09:00 – 10:00
Rejestracja uczestników

Konferencja Startup Art. jest darmowa, ale wymagana jest rejestracja. Już dziś odbierz wejściówkę, a 25 kwietnia znajdź się na liście uczestników.

09:15 – 10:15
Networking
Grzegorz Turniak

Nie przepadasz za klimatem konferencji? Nie masz śmiałości w przełamywaniu lodów podczas takich wydarzeń? Nie wiesz, co ze sobą zrobić podczas przerwy kawowej?

Dzięki udziałowi w Konferencji nie tylko zdobędziesz wiedzę, ale także nawiążesz nowe znajomości. Poznajcie się, stwórzcie team i weźcie udział w następnym wydarzeniu z cyklu Startup Art. – Startup Shaker!

10:15 – 10:25
Otwarcie konferencji

Oficjalne otwarcie Konferencji oraz całego programu Startup Art. #2017.

10:25 – 10:45
Startupowe trendy
w branży kreatywnej
Tomasz Jabłoński

Startupy to nie tylko VR, nowe technologie i aplikacje na smartphone’a. To także młode, innowacyjne firmy w branży kreatywnej, które potrafią łączyć wiele dziedzin i odnosić sukcesy. O najciekawszych trendach w tym sektorze opowie Tomasz Jabłoński, współzałożyciel Startup Academy – współorganizatora projektu Startup Art. #2017.

10.45 – 11.15
Design Thinking – myślenie
projektowe w biznesie
Iwona Gasińska-Mulczyńska

Jaki jest najprostszy przepis na sukces w startupie? Znaleźć potrzebę klientów i ją rozwiązać. O Design Thinking, czyli metodzie tworzenia innowacyjnych produktów i usług w oparciu o głębokie zrozumienie problemów odbiorców opowie Iwona Gasińska-Mulczyńska – założycielka Design Thinking Poznań, która posiada 20-letnie doświadczenie w biznesie oraz budowaniu strategii komunikacji i designu.

11.15 – 11.45
Ochrona metod biznesowych.
Ile wart jest twórczy pomysł?
Magdalena Miernik

Masz świetny pomysł na biznes, ale boisz się o nim mówić głośno ze strachu przed jego kradzieżą? O tym, czy istnieje sposób na jego ochronę, zanim wystartujesz z własnym biznesem, opowie Magdalena Miernik – prawniczka i założycielka Lookreatywni.pl, pierwszego serwisu o własności intelektualnej dla ludzi kreatywnych.

11.45-12.00
Przerwa kawowa

Znasz już trendy w branży kreatywnej, metody tworzenia pomysłów na biznes i sposoby jego prawnej ochrony. Czas na filiżankę kawy lub kubek dobrej herbaty!

12.00-12.30
Czy biznes oparty
na customizacji ma szansę
odnieść sukces w Polsce?
Adam Zdanowicz

Czy w Polsce jest zapotrzebowanie na wielokrotnie droższe od powszechnie dostępnych, ale za to spersonalizowane produkty i usługi? Na jaką kwotę można wycenić oryginalność i niepowtarzalność? O swoim biznesie, czyli o rowerach szytych na miarę opowie Adam Zdanowicz, twórca marki MAD Bicycles.

12.30-13.00
Meble w wirtualnej
rzeczywistości – jak łączyć ze sobą
wzornictwo i technologie
Mikołaj Molenda

Każdy, kto kiedykolwiek próbował umeblować swoje cztery kąty, wie, jak trudno wybrać takie przedmioty, które nie tylko będą ładnie wyglądać w nowej przestrzeni, ale także będą spełniać swoją funkcję. Twórcy tylko znaleźli sposób, by pomóc wyobraźni i zaprojektowali specjalną aplikację, która za pomocą AR (rozszerzonej rzeczywistości) pozwala umieścić meble w rzeczywistej wielkości w każdym pomieszczeniu. Mikołaj Molenda, jeden z założycieli firmy, opowie o tym, jak połączyć design, zakupy, urządzanie domu i nowe technologie.

13.00-13.45
Przerwa lunchowa

Znasz już nie tylko teorię, ale także przykłady firm, które odnoszą sukcesy. Przed następną dawką inspiracji i ciekawych case study warto wrzucić coś na ząb. Zdążysz wpaść w 45 minut do fajnej knajpki na Powiślu, by zjeść smaczny lunch? Challenge accepted? 🙂

13.45-14.15
Dlaczego warto
korzystać z platform
sprzedażowych?
Agnieszka Strzałkowska
Anna Sionek

Rynek e-commerce dynamicznie rośnie i przyciąga coraz więcej odbiorców. Młodzi twórcy wybierają ten kanał dystrybucji ze względu na dużo niższe koszty prowadzenia działalności. Jak jednak przebić się ze swoim sklepem internetowym do potencjalnych klientów i dlaczego warto wykorzystać do tego platformy sprzedażowe? Opowiedzą Agnieszka Strzałkowska i Anna Sionek z Pakamera.pl.

14.15-14.45
Co zrobić, by realizować
swój biznes na zagranicznych rynkach?
Wojciech Sadowski

Dzięki internetowi zatarły się granice sprzedaży oferowanych produktów i usług. Jakie warunki trzeba spełnić i jak przygotować się do zdobywania zagranicznych rynków opowie Wojciech Sadowski, który do niedawna współtworzył markę Zapakuj.to, a teraz rusza na podbój Europy jako prezes Packhelp.

14.45-15.15
Jak skutecznie przeprowadzić
kampanie na platformie
crowdfundingowej?
Jakub Sobczak


Crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe, staje się coraz popularniejszy w Polsce. Dzięki mikropłatnościom dużej grupy osób udaje się realizować ambitne projekty społeczne i kulturalne, ale także biznesowe. Jak przygotować opis projektu, by zwrócić uwagę odbiorców? Praktycznymi radami dotyczącymi tworzenia skutecznych kampanii crowdfundingowych podzieli się Jakub Sobczak, twórca PolakPotrafi.pl.

15.15-15.45
Debata: Gdzie szukać kapitału
do rozwoju startupu z branży
artystycznej?
Tomasz Małecki
Jagoda Żychlewicz
Jakub Sobczak

Startupowcy często przyznają, że to, co hamuje ich rozwój, to brak funduszy. Jak je zdobyć? Szczególnie, gdy pomysł nie pochodzi z branży IT, a z sektora kreatywnego? O różnych możliwościach pozyskiwania inwestycji opowiedzą Tomasz Małecki – prezes zarządu Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego oraz Jagoda Żychlewicz – analityk inwestycyjny, która na co dzień zajmuje się wyszukiwaniem ciekawych projektów, ich analizą i selekcją.

15.45-15.55
Wystąpienie dyrektora
Urzędu Patentowego RP

Jak opatentować wynalazek, wzór lub znak towarowy? Jak działa jego prawna ochrona? Jakie są prawne ograniczenia ochrony patentowej?

15.55-16.05
Podsumowanie

Już wiesz, na co zwrócić uwagę, tworząc własny startup. Podczas tego panelu krótko podsumujemy najważniejsze informacje, które warto zapamiętać.

Chcesz wziąć udział w Konferencji?

Wystarczy, że odbierzesz darmową wejściówkę

i wpadniesz 25 kwietnia na ASP (Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39)!

Konferencja już się odbyła

Zapraszamy na następną edycję!

Miejsce wydarzenia

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39